Datum: 30.01.2017

Vložil: Miroslav Pavíza

Titulek: Hledáni a setkáváni po letech

Tak jsem si řekl,že trochu zrekapituluji období ,kdy jsem napsal naposled.Kontaktoval jsem spoustu lidí-např.pplk.Hausera,bývalého velitele roty-tam jsem zprostředkoval spojení s jeho bývalým výk.prap.R.Lochschmidtem,mým kamarádem a spolužákem z průmky v Lokti.Určitě si měli co říci.Ono nás tam mimo jiných oblastí ČR bylo z Karlovarska dost.Připomenu kamaráda Nerada z K.Varů-pozdějšího majitele Autosalonu Nerad,který již bohužel není,mluvil jsem jsem s jeho dcerou,která pokračuje v jeho tradici.Franta Valdman ,další spolužák z průmky pracoval jako štábní písař– letos jsem mu při setkání po 50 letech maturity zprostředkoval setkání s P.Vajdou -jeho kamarádem.Byla to pecka.Franta Alenka,kterého jsem pasoval na Pražáka byl ve skutečnosti z Vimperka,kde dodnes žije.Když jsem ho hledal,tak jsem volal do restaurací ve Vimperku a v první mi dali na něj tel. kontakt.Opět jsem předal kontakt a ono to funguje-povedlo se navázat ztracené kontakty a spojit kamarády.Velitel Vranovský ještě žije.chodí na Slovanech na pivo ,ale kontakty na něj nefungují.Doufám že přesvědčím kamaráda K. Hokeše,který mě loni na podzim navštívil,aby napsal svoje dojmy ze služby v onu noc z 20 na 21.08.1968 kterou složil jako PDú s kpt.Vranovským.Přátelé,jsem rád, že se kontakty,byť pozvolně ,rozšiřují.Přeji Vám vše dobré v Novém roce,hlavně zdraví.To štěstí máme každé nové ráno.Miroslav Pavíza

Přidat nový příspěvek