Vítejte na stránkách bývalých vojákú ženijního 

                    útvaru 5924  Plzeň Slovany

       Útvar vznikl v roce 1950 v Plzni , nikde jinde dislokován nebyl a působil zde jako 
                    součást 19.motostřelecké divize do 31.10. 1991,kdy byl zrušen.

 

Pokud jsi sloužil na tomto útvaru a máš zájem o zapsání ,neváhej mě kontaktovat. Pro tvojí snadnější identifikaci pro kamarády přilož jméno a přijmení rok měsíc nástupu na vojnu,rota nebo četa a zařazení na kterém  jsi sloužil ,fotky z vojny a současné, e-mail ,telefon,město kde v současnosti bydlíš,popřípadě i jiné udaje a fotky které uznáš za vhodné.Můžeš i zanechat vzkaz pro ostatni zde nebo na  blogu 

Při kliknutí na jméno vojáka získáš více informací , bydliště případně současné  foto 

                Nově byla založena uzavřená skupina na Facebooku                                                                     Vú 5924 Plzeň - Slovany     

 GDPR je nařízením Evropského parlamentu a Rady EU. Má zlepšit způsoby uchovávání dat a nakládání s nimi, proto jsem raději  odstranil telefonni číslo a e-mail   ale i nadále jsou v evidenci  u správce  webu Po domluvě mohu tyto informace poskytnout

 

 

    

Ostatni sdělení

Datum: 27.05.2020

Vložil: Dan Tonini

Titulek: Re: Re: Re: oktober 84-85

Tak Maroše si pamatuju a další - Venca Krasl (na něj se mi podařilo získat kontakt), Jura Chovanec, Aleš Sikyta(ten dělal funkci výkonný prap.), Z vedlejší čety Martin Jíra, Kučera, Plachý. Z pontonky Karel Smola. Bohužel zprávy nemám. Dost jsme taky cestovali - Doupov, Hracholusky, Libava, Žatec letiště -připravovali jsme to tam na závěrečnou přehlídku pro "Štít". Taky nás poslali do lesů někde u Rožmitálu loupat kůru (super havaj) - ale tam si myslím nebyl.

Datum: 31.05.2020

Vložil: absolvent Vlado

Titulek: Re: Re: Re: Re: oktober 84-85

Všetkých chalanov čo si menoval si samozrejme dobre pamatám, ale mám dobrú pamať na ludí a mená, tak pridám z našej čaty a izby : Radek Navrátil, Mirek Svoboda, Jožo Holý - s tým som hrával dámu, Milo Pokštefl , Stehlík, Barilík. Ja so bol posledné mesiace prevelený aj na GSP , tam boli ďalší : Schultz, Kliský, Velický, Mička, Hybský, Benda, Nový, Gajdošík, Buček, počas roka prišiel aj absolvent Weiss, tancoval v Lúčnici. Cvičenia som absolvoval - Hracholusky, Libavu a s GSP sme boli niekde na Labe. Ja som robil nejaký čas aj stavebný projekt pre útvar Stříbro, ale v Plzni a v závere som bol ešte na Šumave, kde som vyhotovil ešte nejaké výkresy.

Datum: 03.06.2020

Vložil: Dan Tonini

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: oktober 84-85

Tak to máš ne dobrou ,ale výbornou paměť, ty kluky si teď vybavuju všechny - Míra Svoboda tuším z Břeclavi, Pokštefl z Neratovic, Barilik z Cigelky od Bardějova, Mička ze Zbýšova, Hybský od Pardubic atd. Weisse jsem viděl po vojně v televizi s Lúčnicí. Je to už pěkná řádka let, ale vzpomínky jsou pořád. A i v tý pakárně byla někdy pěkná sranda.

Datum: 21.05.2021

Vložil: absolvent Vlado

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: oktober 84-85

Ahoj Dan, na moj prispevok sa ozval Jano z Martina, ktorý bol na pontonovej rote, tak som odpísal. Keď už som tu, tak sa opýtam, ako sa máš. Prežil si covid 19 bez problémov. Ja som zatial odolal, aj keď náš okres bol dlhodobo najhorší na Slovensku a pár známych malo neskutočné problémy, práve takí čo by som to najmenej očakával. Potom som aj ja dostal vačší strach.

Datum: 24.05.2021

Vložil: Dan Tonini

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: oktober 84-85

Ahoj Vlado, covid jsem měl už na podzim, dost těžkej průběh, už jsem myslel, že to bude konečná. Dostal jsem se z toho, i když dodnes to není ono. Ale léčím to pravidelně plzeňským pivem (k něčemu ta vojna byla dobrá) a vidím to pozitivně. Škoda, že sem nepíšou ostatní kluci, co s námi byli, bylo by fajn pokecat. Tak se drž, snad už bude líp a snad ty hospody u nás už konečně pořádně otevřou. U vás na Slovensku jste je měli taky zavřený?

Datum: 28.01.2023

Vložil: absolvent Vlado

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: oktober 84-85

Ahoj Dan, dlhšie som sa neozval , spominali sme chalanov z roty a ty si písal že mám výbornú paměť, a čo ty , však ty si napísal k menám ešte aj bydliská. Ja už som od listopadu r. 2022 na predčasnom dôchdku, lepšie sa nemohlo stať. Nenudím sa a mám aktivity, teraz v zime hrám - nehrám stolný tenis, už som začal po vojne a hráme vačšinou okresné súťaže celú zimu a potom je prestávka, cez covid sa 2 roky nehralo. Je taký zvyk, že domáce družsvo ulieva, v dedinách nášho okresu vačšinou slivovicu, jablkovicu ... Volá sa to kontrola registračiek. Ale teraz nehrám, lebo mi praskla cievka v oku a dobre nevidím, loptička je malá a rýchla. Dokonca po dlhých rokoch hráme o záchranu .
V lete chodíme zase na turistiku, stretli sme aj medveda, bol to des, ale ustáli sme to. p.s. kedysi , ked sme sa stretli s kamarátmi, tak hlavná téma boli baby, ale teraz zdravotné problémy, potvrdili to viacerí Zatiaľ končím , ahoj , idem si dať jedno plechovkové plzenské pivo, ale tomu plzenskému totalitnému pivu z r. 85 v Plzni sa nevyrovná ani zdaleka.

Datum: 08.04.2021

Vložil: Jano Cíger

Titulek: Re: oktober 84-85

Vlado ahoj...to sme sa nepochybne stretli, boli sme susedia. Ja som bol na pontónke veliteľ prvej čaty a zastupoval som Kohotka veliteľa roty...na ženijnom prápore som bol cca rok a čosi...potom tankový pluk na Boroch a potom kop vriť do civilu...teraz som v Martine a spomínal si Maroša Višňanského...s ním sam sa často stretával...

Datum: 21.05.2021

Vložil: absolvent Vlado

Titulek: Re: Re: oktober 84-85

Ahoj Jano, ak si bol na pontonovej rote v období oktober 84 - 85 tak sme sa vídavali. Pamatám si viacero chlapcov z pontonovej roty, len mená si nepamatám. Velitel pontonovej roty bol vtedy npor. Vass. Jedného vojaka si pomatám voj. Brezáni z Klačna, hodne sme spolu rozprávali, lebo sme boli blízko v civile. S Marošom Višnanským som sa stretol v Martine 2 x, raz po vojne na futbale a pred pár rokmi služobne.

Datum: 07.07.2021

Vložil: Jano Cíger

Titulek: Re: Re: Re: oktober 84-85

Ahoj Vlado,
s Marošom sa ako Martinčan stretávam občas, prehodíme pár slov...možno by som si pamätal aj teba. :-)

Datum: 19.04.2021

Vložil: Jaromír Hloch

Titulek: Re: oktober 84-85

Tak Čada umřel ani ne v 60-ti.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek